Menu

Jak w 48 godzin skomponować muzykę do filmu?

Tak właściwie to do dwóch filmów. Ale po kolei.

 

Od lat na całym świecie odbywają się kolejne edycje 48 Hours Film Project. Idea jest bardzo prosta – najpierw zbieramy ekipę. W 48HFP udział biorą zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy. Zespoły liczą od kilku do kilkudziesięciu osób, a zdarzało się również, że niektórzy próbowali sił w pojedynkę. Następnie lider losuje gatunek i otrzymuje bohatera, rekwizyt oraz kwestię, która mają się w filmie pojawić.  Po 48 godzinach trzeba rzucić na stół jury pendrive z gotowym dziełem trwającym między 4, a 7 minut. Bułka z masłem, prawda? Cóż, tylko w teorii.

(więcej…)

Trzy niecodzienne strony z muzyką

Muzyczne miejsca w sieci, inne niż większość – ciekawe, inspirujące i przede wszystkim użyteczne zarówno dla muzyków, jak i dla osób szukających dźwięku do swoich projektów. Zaczynamy! (więcej…)

Poszukiwanie muzyki do gry – co i jak?

Grafiki dopicowane, animacje zoptymalizowane, kod poczyszczony, menu przetłumaczone na 16 języków, tylko jakoś tak podejrzanie cicho…

(więcej…)

Samorost 3 na Digital Dragons

Niedawno zakończona, 5 edycja Digital Dragons obfitowała w wybitne osobistości i pasjonujące wykłady. Co prawda tylko jeden z nich poświęcony był muzyce i sound designowi – ale za to jaki! O najnowszej produkcji studia Amanita Design (które poza serią Samorost, odpowiada również za takie tytuły jak Botanicula i Machinarium) opowiadał Tomáš Dvořák, kompozytor mieszkający na co dzień w Pradze. (więcej…)